9 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ



















Нові надходження методичної літератури у 2021році
1
УДК 373.3.091.26(072)
Ф50
Фідкевич О.Л.
Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: теорія і практика формування оцінювання у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти» для педагогічних працівників/ Олена Фідкевич, Наталія Богданець-Білоскаленко. – Київ: Генеза, 2020. – 96 с.
Запропонований навчально-методичний посібник покликаний допомогти вчителям опанувати теорію і практику формувального оцінювання, розкрити його роль у навчанні учнів 3-4 класів в умовах Нової української школи.
Для вчителів початкової школи, студентів педагогічних навчальних закладів.
2.
УДК 373.3.016:028.6(072)
С77
Старагіна І.П.
Нова українська школа: розвиток читацької компетентності в учнів початкової школи в системі інтегрованого навчання: навчально-методичний посібник/ Старагіна І.П., Терещенко В.М., Панченков А.О.- Харків: Соняшник, 2020. – 176 с.: іл.
Навчально-методичний посібник комплексно висвітлює питання формування читацької компетентності учнів початкової школи в умовах інтегрованого навчання, під час якого коло читання учнів значно розширюється за тематикою й різновидами текстів. Автори обговорюють низку теоретичних питань (зміст понять «читацька компетентність», «читацька грамотність», «читання з розумінням», модель компетентного читача відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти, учнівський навчальний поступ в оволодінні читацькою компетентністю), а також пропонують приклади практичних вправ, які допоможуть учителеві системно підтримувати учнів у їхньому ставленні як компетентних читачів.
Видання адресоване вчителям початкових класів, фахівцям з питань підвищення кваліфікації вчителів, студентам педагогічних спеціальностей закладів вищої освіти.
3
УДК 373.3.016:811.111
К26
Карпюк К.Т.
Нова українська школа: методика навчання англійської мови у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу. – Тернопіль: «Видавництво Астон», 2020. – 144 с.: іл.
Навчально-методичний посібник знайомить із зарубіжним досвідом та сучасними досягненнями в сфері методики навчання англійської мови 8-10 річних учнів, а також окреслює шляхи впровадження сучасних методичних розробок в українську шкільну практику. У посібнику описано методи, організаційні форми та інноваційні підходи, підкріплені практичним матеріалом, рекомендаціями щодо їхнього впровадження, а також зразками завдань для учнів.
Видання спрямоване на впровадження концепції Нової української школи в освітній процес на етапі другої ланки початкової школи (3-4 класи) та професійне зростання вчителів англійської мови.
4.
УДК 373.3.016(07)
Г47
Гільберг Т.Г.
Навчально-методичний посібник. Нова українська школа: методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу / Тетяна Гільберт, Світлана Тарнавська, Зоя Хитра, Ніна Павич. – Київ: Генеза, 2020. – 240 с.
Основою метою посібника є формування відповідних методичних компетенцій учителів-практиків та майбутніх вчителів початкової школи щодо викладання інтегрованого курсу. Ураховуючи вікові та фізіологічні особливості дітей «цифрового» покоління, запропоновано методику вивчення програмових питань інтегрованого курсу «Я досліджую світ».
Для вчителів початкової школи, які реалізують освітній інтегрований курс «Я досліджую світ», студентів педагогічних навчальних закладів усіх типів та тих, хто цікавиться питаннями методики викладання інтегрованого курсу.
5.
УДК 51:373.3(07)
С42
Скворцова С.О.
Нова українська школа: методика навчання математики у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах інтегрованого і компетентнісного підходів: навчально-методичний посібник/ С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко, - Харків: вид-во «Ранок», 2020. – 320 с.
У посібнику подано методику навчання учнів 3 і 4 класів основних питань курсу математики: арифметичних дій додавання і віднімання багатоцифрових чисел; табличного й позатабличного множення і ділення; навчання розв’язування простих і складних задач; вивчення величин та їх одиниць; алгебраїчні та геометричні пропедевтики.
У посібнику реалізовано науково-методичні напрацювання авторів, ураховано сучасні дослідження про психофізіологічні особливості дітей цифрового покоління.
Призначено для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.
6
УДК 373.3.016:7(072)
М31
Масол Л.М.
Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання інтегрованого курсу «Мистецтво» у 3-4 класах на засадах компетентнісного підходу»/ Людмила Масол. – Київ: Генеза, 2020. – 160 с.: іл.
Запропонований методичний посібник має на меті допомогти вчителям опанувати теорію інтеграції, яка є методологічним і дидактичним фундаментом методики викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в закладах початкової освіти, а також ознайомитися з інноваційними освітніми технологіями.
Для вчителів початкової школи, студентів педагогічних навчальних закладів.
7
УДК 373.3.014.3(477)(072)
Ц61
Цимбалару А.Д.
Нова українська школа: освітній простір учня початкової школи: навчально-методичний посібник А.Д. Цимбалару. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2020. – 160 с.
Увага до створення освітнього простору учнів початкової школи як багатовимірної педагогічної реальності зумовлена особливостями сучасного стану розвитку початкової освіти. В умовах стандартизації і варіативності освіти простежуються суперечливі тенденції її модернізації. Зокрема, це орієнтація на уніфікацію і єдність вимог до побудови освітнього процесу й водночас – на особистісний розвиток учнів.
8
УДК 373.3.015.3:159.955 (477)(072)
П55
Пометун О.І.
Нова українська школа: розвиток критичного мислення учнів початкової школи: навчально-методичний посібник/ О.І. Пометун. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2020. – 192 с.
Це перший в Україна посібник із розвитку критичного мислення на уроках у початковій школі. Очевидно, що його поява саме сьогодні не є випадковістю, бо важко уявити серйозну реформу початкової освіти без розвитку цього напрямку.
9
УДК 373.3.015.3(072)
К73
Котик Т.М.
Нова українська школа: теорія і практика формування емоційного інтелекту в учнів початкової школи: навчально-методичний посібник для вчителів початкової школи. – Тернопіль, Астон, 2020. – 192 с.
Ця книга-методика адресована вчителям-практикам, які наполегливо займаються самоосвітою й прагнуть удосконалення професійної майстерності. Вона містить апробовані методики розвитку в молодших школярів емоційного інтелекту, що ґрунтуються на міцних психолого-педагогічних засадах та містять традиційні й нетрадиційні форми організації роботи на уроках і в позаурочний час, методи та прийоми для формування уявлення про емоції й почуття, упевненості та позитивного самооцінювання, готовності до співпраці з іншими, навчання адекватного вираження почуттів та способів саморегуляції, виходу із складних ситуацій та зняття емоційної напруги. Крім того, у посібнику висвітлено техніки убезпечення вчителів від емоційного вигорання.
10
УДК 373.3.091.33-028.22(477)(072)
Г98
Гущина Н.І.
Нова українська школа: використання інформаційно-комунікаційних технологій у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти: навчально-методичний посібник/ Н.І. Гущина. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2020. – 112 с.
Навчально-методичний посібник є порадником учителя початкових класів у використанні сучасних цифрових технологій в організації навчання молодших школярів в умовах реалізації Концепції НУШ.
Зі сторінок посібника ви дізнаєтеся про психолого-педагогічні аспекти залучення цифрових технологій в освітній процес, особливості використання сучасного програмного забезпечення в 3-4 класах НУШ.
11
УДК 373.3.014.68(477)(072)
Н72
Нова українська школа: організація взаємодії з батьками учнів початкової школи: навчально-методичний посібник/ Т.М. Бобко, О.В. Банах, А.В. Вознюк, Г.А. Коломоєць, Л.Г. Кудрик, О.М. Мельник. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2020. – 208 с.
12
УДК 373.3.016:811.111(072)
К26
Карпюк О.Д.
Нова українська школа: методика навчання англійської мови у 1-2 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу. – Тернопіль: «Видавництво Астон», 2020. – 160 с.: іл.
Навчально-методичний посібник призначений для вчителів англійської мови, які працюють у першій ланці початкової школи – 1-2 класах. Основне його завдання – це підтримка вчителя в рамках реформування загальної середньої освіти Нової української школи, що передбачає підвищення кваліфікації, Посібник висвітлює теоретичні і практичні основи роботи з дітьми 6-7 років, особливості засвоєння іноземної мови з огляду на рівень психофізіологічного розвитку, знайомить із всесвітньовідомими концепціями психології дитячого розвитку та методики навчання англійської мови як іноземної. Видання також містить цікаві ідеї та практичний матеріал для використання у навчальному процесі.
13.
УДК 376(072)
У90
Учні початкових класів із особливими освітніми протребами: навчання та супровід: навчально-методичний посібник/ [Л.І. Прохоренко, О.О. Бабяк, В.В. Засенко, Н.А. Ярмола]. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 160 с.
У навчально-методичному посібнику представлено матеріали щодо сучасних форм організації навчання дітей з особливими освітніми потребами у початковій школі, зокрема в інклюзивних закладах освіти; наведено авторські підходи до вирішення проблем розвитку і соціалізації таких дітей, окреслено теоретико-методологічні засади та запропоновано психолого-педагогічні моделі допомоги особливим дітям у процесі їх навчання. Практичні завдання, що їх містить посібник, спрямовані на оволодіння учнями необхідними вміннями й навичками і стануть у пригоді вчителям під час визначення змісту й умов проведення корекційно-розвивальної роботи, за добору спеціальних методів, способів і форм. Це сприятиме опануванню знань і соціальному розвитку дітей.
Видання адресовано педагогам і психологам інклюзивних і спеціальних закладів освіти.
14
УДК 376-057.262(072)
К71
Костенко Т.М.
Учні початкових класів із порушенням зору: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ Т.М. Костенко. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 128 с.
Даний посібник присвячений проблемам навчання дітей із порушеннями зору в початковій школі. Зацікавлений читач знайде тут детальний опис психофізіологічних особливостей дітей цього віку і труднощів, з якими стикаються педагоги і вихователі під час навчання такої групи дітей. Визначаються пріоритетні напрямки діяльності у цій сфері. Посібник містить корисну інформацію про дистанційне навчання в початковій школі, про новітні методики роботи з дітьми із порушеннями зору, комплекси вправ та перелік сучасних тифлоприладів, що довели свою ефективність. Також автор знайомить читача із практичним досвідом упровадження новітніх проєктів в освітній процес.
15.
УДК 376:612.85(072)
У90
Учні початкових класів із порушеннями слуху: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ С.В. Кульбіда, С.В. Литовченко, В.В. Жук, В.В. Литвинова. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 144 с.
У посібнику висвітлюються сучасні стандарти супроводу дітей із порушеннями слуху, розкриваються основні концептуальні підходи до оновлення змісту та методики навчання у контексті концепції НУШ. Методичні поради, запропоновані авторами посібника, мають інноваційний характер та ґрунтуються на результатах сучасних наукових розробок та досліджень попередніх років.
Посібник адресовано педагогам спеціальних та інклюзивних закладів освіти, спеціалістам інклюзивно-ресурсних центрів; слухачам курсів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів; батькам учнів із порушеннями слуху.
16.
УДК 376-056.36(072)
Ч34
Чеботарьова О.В.
Учні початкових класів із порушеннями інтелектуального розвитку: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ О.В. Чеботарьова, І.В. Гладченко. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 128 с.
Даний посібник присвячений проблемам навчання дітей із порушеннями інтелектуального розвитку в початковій школі. Зацікавлений читач знайде тут детальну психолого-педагогічну характеристику дітей цієї категорії і опис труднощів, з якими стикаються педагоги і вихователі. Визначаються пріоритетні напрямки діяльності педагогів і способи вирішення проблем. Посібник містить корисну інформацію про особливі потреби молодших школярів, технології і методи роботи з дітьми із ПІР. Також автори знайомлять читача з дидактичними умовами формування особистості дитини в Новій українській школі, дають корисні поради.
Видання адресоване педагогам та асистентам учителів початкової школи, які працюють із дітьми з порушенням інтелектуального розвитку, студентам профільних вищих навчальних закладів і батькам дітей з особливими освітніми потребами.
17.
УДК 376(072)
Н42
Недозим І.В.
Учні початкових класів із розладами аутистичного спектра: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ І.В. Недозим. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 96 с.
Навчально-методичний посібник висвітлює сучасний погляд на питання навчання і розвитку дітей з аутизмом згідно з міжнародними стандартами та науковими методами, що вже довели свою ефективність. Рекомендації та запропоновані методики можуть стати цінним орієнтиром для педагогів і науковців у процесі розбудови відповідного сучасного освітнього середовища, а також стануть у пригоді студентам профільних навчальних закладів і батькам дітей з особливими освітніми потребами.
Нові надходження посібників 2021 році
1.
УДК 821.161.2(082.2+075.3)
С91
Сучасна література рідного краю: посібник серії «Шкільна бібліотека» для учнів 5-7 класів закладів загальної середньої освіти/ упор. Морщавка Ю.О. – Харків: Соняшник, 2020. – 336 с., іл.
Посібник «Сучасна література рідного краю» серії «Шкільна бібліотека» для 5-7 класів закладів загальної середньої освіти охоплює навчальний матеріал, передбачений навчальною програмою в шкільному курсі української літератури, для обов’язкового/ додаткового (самостійного/ позакласного) читання.
Структура посібника має певну послідовність у розміщенні художніх творів – від фольклору до літературних творів (епічних, ліричних) – для кожного регіону України. Анкета «Цікаві факти…», яку можна відкрити за допомогою QR-кодів, розміщених поруч із прізвищами письменників, розкриває цікаві факти з життя авторів, а компетентнісні запитання після кожного блоку творів допомагають учнівству поглибити та перевірити свої знання сучасного літературного процесу в Україні.
Посібник може використовуватись під час вивчення літератури, культури та фольклору України на уроках в позаурочний час у закладах загальної середньої освіти.
2.
УДК 82-93(082.2)
А72
Антологія. Фантастика й реальність у шкільному курсі літератури: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 кл. закладів загальної середньої освіти/ уклад. Тетяна Качан, Оксана Тебешевська. – Київ: ВЦ «Академія», 2020. – 224 с.
Літературна фантастика є реальністю людської мрії, а те, про що пишуть письменники-фантасти, часто стає реальністю життя. Дивовижне й чарівне, яке малює уява, можна побачити в буднях і святах, у загадкових явищах і вчинках людей. Саме такі взаємозв’язки фантастики й реальності розкривають твори цієї антології, дібрані відповідно до навчальних програм у шкільному курсі літератури для учнів 7 класів (української, зарубіжної, національної меншин). Вони покликані зробити захопливим і змістовним самостійне, позакласне читання і в такий спосіб доповнити зміст чинних підручників. А ще антологія знайомить із письменниками, спонукає поміркувати над прочитаним, дати волю своїй уяві й, можливо, відтворити її картини у власному творі.
3.
УДК 821’07-93 (075.3)
Антологія. Пригоди й подорожі в шкільному курсі літератури: посібник для 7 кл. закладів загальної середньої освіти/ упоряд. Н. Богданець-Білоскаленко, О. Фідкевич. – Київ: Грамота, 2020. – 192 с.: іл.
Посібник адресований учням 7 класу й містить твори класиків української, зарубіжної та літератур національних меншин України. Матеріал видання спрямований на розвиток особистості учнів, формування ключових і предметної (філологічної) компетентностей.
Основним методологічним принципом посібника є діяльнісно-компетентнісний підхід, який реалізовано через принципи діалогізму й текстоцентризму.
Важливим завданням посібника є розвиток читацької компетентності учнів, що реалізується за допомогою системи запитань і завдань тексту.
4.
УДК 821(100)09
І23
Івасюк Оксана
Сучасна художня література: посібник для 7 класу закладів загальної середньої освіти. Чернівці: «Букрек», 2020. 208 с.: іл.
В посібнику зібрані уривки творів сучасних українських авторів: А.Кокотюхи, О.Лущевської, Г.Малик, М.Марченко, М.Муляр. М.Павленко, С Процюка, О.Радушинської, І.Роздобудько, В.Рутківського, І.Андрусяка, Н.Гаврилюк, А.Кичинського, О.Коцарева, С.Майданської, О.Мамчич, І.Павлюка, В.Слапчука, І.Цілик та зарубіжних авторів, таких як: Гавальда А., Геґеруп К.,Колфер Й., Пуллман Ф., Дилан Б., Кадзуо М., Мутанов Г., Павлович П., Ремс І., Сайфер Я., Фрайліх А., Цімафєєва Ю.
До збірник ввійшли і твори авторів національних спільнот: Бландіана А., Болат Ю., Велієв А., Естерхазі П., Нізюрський Е.
5.
УДК 94(477)(072)
В19
Васильків І.Д., Паршин І.Л., Островський В.В.
Перший український король: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 класу закладів загальної середньої освіти/ І.Д.Васильків, І.Л.Паршин, В.В.Островський. – Тернопіль: Астон, 2020. – 160 с.: іл.
Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків історії в 7 класі. Він стане в пригоді тим, хто хоче дізнатися більше про життя та діяльність короля Данила, навчитися зіставляти тексти і завдання відповідають віковим особливостям учениць/учнів, заохочують до пошуку нової інформації, відповідей на свої запитання.
Книжка орієнтована на учнівство 7 класу закладів загальної середньої освіти, а також усіх, хто цікавиться історією.
6.
УДК 7.01(075.3)
Т35
Терещенко А.І.
Мистецтво в нашому життя: діалог традицій і новаторства: посібник для 7-го кл. закладів загальної середньої освіти/ Андрій Терещенко. – Київ: Генеза, 2020. – 96 с.: іл.
Цей посібник продовжить знайомити учнів з розмаїттям світу мистецтва – від народних джерел до новітніх мистецьких явищ, дозволить пізнати секрети архітектури, дизайну, сучасних музичних напрямків.
Ця книжка допоможе ще більше зануритися в цей цікавий і захопливий світ. Ви дізнаєтеся, як сучасні митці, використовуючи традиційні види декоративно-ужиткової творчості, роблять наше життя та довкілля красивим, модним і сучасним.
7.
УДК 59(075.3)
З26
Заморока А.
Тварини лікують: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 класу закладів загальної середньої освіти/ Заморока А.М., Драгулян М.В. – Харків: Соняшник, 2020. – 224 с.: іл.
Як тварини допомагають у лікуванні й реабілітації після хвороб і травм? Що корисного для медицини можуть запропонувати плоскі хробаки, павуки чи жаби? Відповіді на ці та подібні питання містяться в посібнику. А також у ньому багато цікавих досліджень – спостережень, експериментів, експедицій, що допоможуть краще зрозуміти особливості будови, поведінки та співіснування тварин у живій природі. І всі вони можуть бути реалізовані в побутових умовах і не потребують складного наукового обладнання.
Книга призначена для 7 класу й учительства закладів загальної середньої освіти в якості додаткового джерела інформації та цікавих досліджень тварин.
8.
УДК 51:37.016(076)
Б43
Бєлова Л.П.
Математика навколо нас: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти/ Л.П. Бєлова, М.М. Корнієнко, Л.Ю. Полякова. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 160 с.: іл.
Видання покликане допомогти читачеві поглянути уважно навкруги, зрозуміти, що математика дійсно навколо нас. У посібнику запропоновано логічні задачі, математичні ігри й фокуси, подано необхідні теоретичні відомості, наведено цікаві факти з історії математики.
Призначено для учнів 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, учителів математики та інформатики.
9.
УДК 33(075.3)
Д51
Длугопольський О.В., Вірковська А.А.
Економіка і я: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 класу закладів загальної середньої освіти. – Тернопіль: Астон, 2020. – 144 с.: іл.
Посібник містить теоретичні й прикладні матеріали, які розкривають сутність економічних явищ і процесів на різних рівнях економічних досліджень, узагальнюють проблемні аспекти розвитку економіки ХХІ століття.
Структура посібника допоможе реалізувати на заняттях компетентнісний і діяльнісний підходи до навчання, сприятиме результативності у вивченні курсу економіки за допомогою кейсів, проблемних ситуацій, практичних завдань.
10.
УДК 366(072)
О75
Криховець-Хом’як Л.Я. та ін.
Основи споживчих знань. Обираємо культуру здорового споживання: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 класу закладів загальної середньої освіти/ Л.Я. Криховець-Хом’як, О.В. Сампара, Л.І. Чарторинська, І.М. Миколів. – Тернопіль: Астон, 2020. – 144 с.: іл.
Головною рисою сучасної цивілізації є масове споживацтво, яке має згубні наслідки для здоров’я людини та збереження природи. У посібнику запропоновано шляхи, як зменшити його. У нього викладено основи споживчих знань. Прочитавши посібник, ви ознайомитесь із цікавими фактами про виникнення споживчих рухів, про вичерпність доступних на сьогодні ресурсів; зумієте зобразити портрет сучасного споживача; пізнаєте, які існують джерела необхідної для споживача інформації; дізнаєтеся про «шкідливу» чистоту, про критерії вибору харчових продуктів; приєднаєтеся до культури zero waste; осилите правовий портфель споживача тощо.
Для учнів 7 класу, вчителів курсу «Основи споживчих знань».
УДК 908(477)/9(075.3)
У31
Удовік С.Л.
Україна дивує!: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти/ С.Л. Удовік. – Київ: Саміт-книга, 2020. 152 с.: іл.
У цій книжці розповідається про 100 кращих куточків України, визначні пам’ятки архітектури та природи, їх історію. Нариси чудово ілюструють дивовижне розмаїття України та яскраво описують її історію від сивої давнини до сьогодення. Книжка заохочує до більш детального вивчення історії країни.
12.
УДК 94(477)(072)
П68
Васильків І.Д.
Правління князів: походи й реформи: посібник серії «Шкільна бібліотека» ля 7 класу закладів загальної середньої освіти/ І.Д. Васильків, І.Л. Паршин, О.Я. Басюк, М.І. Костікова, В.В. Островський. – Тернопіль: Астон, 2020. – 160 с.: іл.
Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків історії в 7 класі. Стане в пригоді, хто хоче дізнатися більше про життя та діяльність князів Русі-України. Автори розглядають оригінальні та цікаві підходи до вивчення Середньовіччя. Запропоновані тексти, ілюстрації і завдання відповідають віковим особливостям учениць/учнів, сприятимуть формуванню історичної компетентності.
Книга орієнтована на учнівство 7-х класів закладів загальної середньої освіти, а також усіх, хто цікавиться історією, прагне вміти зіставляти різні тлумачення історичних фактів та робити свої висновки.
13.
УДК 94(477)(072)
С28
Секиринський Д.О.
Величні собори України епохи Середньовіччя: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 кл. закладів загальної середньої освіти / Д.О. Секиринський. – Тернопіль: Астон, 2020. – 144 с.: іл.
З цікавих і захопливих нарисів учні та учениці 7 класу дізнаються про архітектурні пам’ятки Русі-України періоду середніх віків та про відомих історичних осіб, з чиїми іменами пов’язана доля середньовічних храмів.
Зміст посібника і вдало дібраний ілюстративний матеріал сприяють поглибленню знань з історії України, вихованню поваги і шани до традицій, культури й мистецтва нашого краю.
Компетентністні практично орієнтовані завдання активізують самостійну роботу, мотивують вивчати історію нашої держави.
Текст посібника співвідноситься з темами чинної навчальної програми з історії та стане у пригоді здобувачам і здобувачкам загальної середньої освіти під час опанування відповідних тем.
14
УДК 53.1(075.4)
Г59
Годована Н.Б.
Фізичні явища навколо нас: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 7 кл. закладів загальної середньої освіти/ Н.Б. годована, Т.А. Кравець. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 128 с.: іл.
Посібник у захопливій формі знайомить із фізичними явищами та законами. Пропоновані досліди обов’язково зацікавлять кожного, хто хоче пізнати світ навколо себе. Читайте, проводьте експерименти, спостерігайте, як працюють закони фізики в природі.
Немає коментарів:
Дописати коментар